Aký televízor by ste mali kúpiť?

Nákup nového televízora je rovnaký ako kedykoľvek predtým. Inými slovami, je to stále trochu ohromujúce. Ceny za televízie rovnakej veľkosti sa značne líšia. Výrobcovia televíznych zariadení a predajcovia používajú ďalšie funkcie, mimozemské zvukové technológie a hyperbolické tvrdenia o kvalite obrazu, aby ste mohli minúť viac. A ako obvykle internet je neporiadok konfliktných faktov, názorov a nevysvetliteľného žargónu.

Táto príručka je určená ako oáza v rozsiahlej púšti informácií o televízoroch. Snažíme sa ho naplniť dostatočným počtom ľahko pochopiteľných informácií, ktoré vám pomôžu vybrať nový televízor. Nebude odpovedať na každú otázku, a keď ju čítate, nebude vám na konci povedať perfektný televízor pre vás. Ale dúfame, že vám môže poskytnúť základné nástroje, ktoré potrebujete k tomu, aby ste sa cítili istí, keď si kúpite ten nový, najlepší televízor pre vás (meilleur cafetiere pour une utilisation à la maison).

Ktorú televíziu by som mal kúpiť hneď teraz? Ak chcete len preskočiť všetky detaily a kúpiť skvelú televíziu, máme niekoľko najlepších volieb medzi televízormi dostupnými pred začiatkom roka 2019.

Najlepšia kvalita obrazu, ak peniaze nie sú predmetom: televízor OLED značky C8 série LG. Najlepšia hodnota v televízii OLED: televízor OLED značky LG B7A. Najlepšia alternatíva k OLED: Samsung Q8 séria. Najlepšia kvalita obrazu za peniaze (v roku 2018): TCL 6 series. Najlepšie základné malé televízory (40 palcov a menšie): séria TCL S305. Pre viac možností si pozrite naše neustále aktualizované zoznamy najlepších televízorov.

Ešte stále sme nekontrolovali všetkých uchádzačov o to „najlepšie“ v roku 2018, takže vyššie uvedené možnosti by sa mohli zmeniť, keď sa pozrieme na ďalšie stroje. V tomto okamihu sa väčšina nových televízorov nachádza v obchodoch. Ich súčasné ceny sú však také vysoké, aké kedy budú. Dobrou správou je, že ceny budú klesať po zvyšok roka. Vašou najlepšou stávkou je čakať až do novembra, konkrétne do čierneho piatku a neskôr, keď ceny budú na najnižšej úrovni, najmä pre špičkové modely. Tu je moja rada. Ak si teraz zakúpite nový televízor z roku 2017, pravdepodobne nemôžete urobiť veľa zle. Mnohé z televízorov, ktoré som zatiaľ preskúmal v roku 2018, predstavujú obrovské zlepšenie oproti ich predchodcom. Áno, mnohé sú lepšie, ale najlepšie verzie v roku 2017 (ak ich stále môžete nájsť na predaj) sú často stále veľmi dobré a ponúkajú väčšinu rovnakých funkcií, ktoré sú dôležité – vrátane podpory HDR a 4K videa.

Ak chcete najnovšie a najväčšie, kúpte si TV z roku 2018. Všetko, čo som práve povedal, sa stáva čoraz menej relevantným, pretože 2017 televízory zmiznú z obchodných regálov. Takže ak ste taký typ človeka, ktorý by mohol ľutovať vynechanie najnovšej televíznej technológii alebo prírastkové zlepšenie kvality obrazu – všeobecne dostupné v stredných a vyšších sériách, na rozdiel od tých základných (meilleur expresso broyeur).

Ak chcete za najlepšiu cenu televízor z roku 2018, počkajte do novembra alebo neskôr. A ak ste ten, kto chce najlepší obchod a najnovšiu televíziu, budete musieť počkať. Tu je dôvod. Čierny piatok, deň po Dňu vďakyvzdania v USA, je najznámejší vďaka bláznivému cenovému zľavobraniu na televízoroch bez mena, ale skutočnosťou je, že takmer každý televízor dostane za nižšiu cenu na čierny piatok. A ceny zvyčajne zostávajú nízke počas prázdnin a do nového roka.