Kúpa dovolenky first minute

Práve sme v čase krátko pred Vianočnými sviatkami a my ako rodina sme sa zhodli, že najlepší spôsob ako sa potešiť navzájom je investovať do dovolenky. Ak sa dá niečo také považovať za investíciu. V našom prípade sa ale nejedná o dovolenku zimnú, práve naopak jedná sa o dovolenku letnú. Taká je aspoň naša predstava. Nejde o typ exotickej dovolenky v zime, ale o letné prázdniny na pláží v lete. Takýto spôsob nákupu dovolenky sa nazýva First minute a dnes si k nemu napíšeme zopár stručných informácii. First minute dovolenka je pomenovanie, ktoré označuje dovolenky alebo zájazdy či ubytovanie, ktoré si cestujúci kúpi v predstihu, aj niekoľko mesiacov pred vlastným odletom alebo samotnou dovolenkou. Na začiatku sezóny zverejní daná cestovná kancelária svoje ponuky, a vy si už v zime môžete vybrať, kam v lete pôjdete na dovolenku. Takto stručne by sa dalo zhrnúť, čo to first minute dovolenka je. V ďalších riadkoch si popíšeme aké bonusy so sebou nesie.

To či sa však skutočne oplatí sa nakoniec dozvieme až v lete. Dnes Vám však aspoň napíšem čo prípadne cestovné kancelárie dostupné na Slovenskom trhu ponúkajú. Vo väčšine kancelárii ponúkajú zájazdy so zvýhodnenou cenou. Niekedy sa jedná o zľavy až o 30% aj viac. Okrem zľavy na zájazd Vám ponúknu aj mnohé iné bonusy, ku ktorým napríklad patrí možnosť vziať so sebou na dovolenku dve deti úplne zadarmo, alebo dieťa vyššieho veku za zvýhodnenú cenu. Nemenej zaujímavým bonusom je parkovanie na letisku úplne zadarmo, či parkovanie za zvýhodnenú cenu. Niektoré typy cestovných kancelárii Vám nezarátajú napríklad palivový poplatok v prípade ak zaplatíte do určitého termínu 100% ceny. Dokonca ak zaplatíte plnú sumu môže byť cena zájazdu ešte o 1% až 3% lacnejšia. A to pri vyšších sumách už môže urobiť celkom zaujímavú zľavu. Ohromná výhoda je viac možností ubytovania a širší okruh vhodných termínov. Nemusíte sa napríklad báť, že ak sa rozhodnete ísť na dovolenku vo väčšom počte, žeby neboli dostatočné hotelové kapacity.

A tak aj ozaj veľká partia môže nájsť hneď niekoľko možností ubytovania. Rovnako platí, že existuje viac možností na výber na proti last minute dovolenkám. Nákup first moment v sebe má aj takú výhodu a to napríklad, že stačí ak zaplatíte za zájazd iba 40% ceny impresora fotografica. Nebojte sa, že na zakúpený zájazd nebudete môcť vycestovať z nepredvídateľných okolností a zájazd Vám prepadne. Storno poplatok Vám preplatí poisťovňa. Kúpiť si teda letnú dovolenku v zime sa určite oplatí a to hneď z niekoľko vyššie uvedených dôvodov. Ale napríklad aj výber stojí za to. Aspoň mňa to začalo ohromne baviť teraz v zime pokukovať po letnej dovolenke. Samozrejme ja za výhodu považujem aj akúsi nižšiu časovú tieseň, naproti tomu keď vyberám last minute dovolenku, kedy mám pocit, že si musím vybrať rýchlo aspoň niečo. Teraz akosi vyberám s akousi väčšou radosťou. Samozrejme po skúsenosti a ozaj prežitej dovolenke budem múdrejšia. Avšak už teraz nepopieram, že vidím nepopierateľné bonusy a výhody z kúpi first minute dovolenky. A tiež musím priznať, že už sa vidím ako ležím na pláži s drinkom v ruke a opaľujem sa (mejor impresora laser color es una gran inversión).