Starostlivosť o Vaše nechty

Každý má rád atraktívne ruky a nechty. Tvar, pevnosť a výzor nechtov istým spôsobom odráža aj Vašu osobnosť. Taktiež upravené nechty ukazujú, ako veľmi Vám záleží na Vašom výzore a na osobnej hygiene. Aby ste udržali Vaše nechty a ruky vo výbornom stave, mali by ste nasledovať niekoľko základných krokov, ktoré budete pravidelne vykonávať. Prinášame Vám zopár tipov, ktoré Vám pomôžu vytvoriť si krásne a hlavne zdravé nechty na rukách.

 • Nechty si pravidelne strihajte
  Dlhé nechty sa ľahko lámu a zlomené nechty sú nepríjemné a často aj bolestivé. Udržujte Vaše nechty teda upravené a nenechajte ich narásť do extrémnych dĺžok.
 • Vyčistite si Vaše nechty kypriacim práškom
  Pravidelné umývanie rúk je skvelé, aby ste udržali povrch nechtov a Vaše ruky čisté, ale budete potrebovať trochu extra pomoci pri čistení kože pod nechtami. Práve pri tomto Vám môže pomôcť kypriaci prášok, hoc to môže znieť naozaj divne. Kypriaci prášok naneste na zubnú kefku, ktorú ste predtým namočili do vody a pomocou nej vyčistite priestor pod Vašimi nechtami. Môžete do kypriaceho prášku pridať aj citrónovú šťavu, čo dodá Vašim nechtom ešte ďalšie ošetrujúce zložky.
 • Pilníkujte svoje nechty tým správnym spôsobom
  Každý si pri slove pilník predstavuje americký film, kde si tínedžerky pri rozprávaní v spálni pilníkujú nechty. Pilníkovanie tam a späť však nie je práve najlepším spôsobom, taktiež by ste nemali používať moc drsný pilník. Drsná plocha pilníka necht moc silno opilníkuje a to môže spôsobiť to, že sa začne čochvíľa štiepiť. Mali by ste teda používať veľmi jemné pilníky a nechty by sa mali pilníkovať len v jednom smere, aby ste zabránili jeho zlomeniu.
 • Vyskúšajte leštenie
  Proces leštenia Vašich nechtov robíte až dovtedy, kým Vaše nechty nebudú krásne lesklé. Zvyčajne nechty sú prirodzene matné a hrboľaté. Pomocou leštenia zároveň dodáme nechtom krásny lesk, ale aj ich zbavíme nepravidelností a hrbolčekov. Dávajte si ale pozor, aby ste nechty neleštili príliš, keďže pri leštení, podobne ako pri pilníkovaní, znižujete hrúbku nechtu a tým to aj oslabujete.
 • Chráňte Vaše nechty
  Dávajte si najmä pozor pri domácich prácach ako je umývanie riadu alebo utieranie podláh. Nechty sa pri týchto činnostiach nielen dostávajú do kontaktu s vodou, ktorá ich zmäkčuje, ale aj s chemikáliami, ktoré používate na umývanie. Tieto môžu zničiť nechty veľmi ľahko, preto odporúčame pri takýchto činnostiach používať ochranné gumené rukavice.
 • Nehryzte si nechty
  Existuje veľa ľudí, ktorí si z nejakého dôvodu tento nepríjemný zvyk osvojili a nevedia s tým prestať. Hryzenie nechtov je to najhoršie, čo môžete Vašim nechtom spraviť. Nie je to len nehygienické, ale ešte aj neestetické. Všetka špina čo sa nazbierala pod Vašimi nechtami obhrýzaním skončí vo Vašich ústach!
 • Vápnik a Vaše nechty
  Vápnik je základným stavebným prvkom zdravých nechtov. Preto je dôležité, aby sme denne prijímali dostatočné množstvo vápnika, aby sme zaručili kvalitný rast našich nechtov a ich pevnosť. Nedostatok vápnika môže spôsobiť to, že nechty budú vyzerať matne a obsahujú rôzne biele škvrny. Mlieko je skvelým zdrojom vápnika.

Naše nechty sú ochranou pre naše prsty, ale zároveň aj okrasou. Mali by sme sa preto o nich teda pravidelne starať a dopriať im manikúru, aby boli zdravé a krásne upravené. Myslite na to, než si nechty dáte do úst!